Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Usunięcie ograniczenia typu "amunicja" dla tabeli custom_stats
#1
Usunięcie ograniczenia typu "amunicja" dla tabeli custom_stats
Reply
#2
Pętla powinna być w porządku, chociaż technicznie przypuszczam, że powinna to być: Kod: dla _, id in ipairs (self: get_assembled_blueprint (factory_id, blueprint)) do zrobienia Możesz także usunąć, jeśli całkowicie; żadna część nie powinna być bez typu.
Reply
#3
Zacytować: Napisał LazyOzzy Pętla powinna być w porządku, chociaż technicznie przypuszczam, że powinna to być: Kod: dla _, id in ipairs (self: get_assembled_blueprint (factory_id, blueprint)) do zrobienia Możesz także usunąć, jeśli całkowicie; żadna część nie powinna być bez typu. Myślę, że zmiana nazwy na _ jest bezużyteczna, to tylko kolejna nazwa zmiennej. A jeśli powinien tam pozostać, na wszelki wypadek, gdy broń go nie ma, zapobiegając zderzeniu.
Reply
#4
Zacytować: Originally Posted by lekousin Myślę, że zmiana nazwy na _ jest bezużyteczna, to tylko kolejna nazwa zmiennej. A jeśli powinien tam pozostać, na wszelki wypadek, gdy broń go nie ma, zapobiegając zderzeniu. To raczej "pufy" były ważną częścią, chociaż nie powinno to mieć znaczenia w tym przypadku, ponieważ tabela jest czysto tablicowa. Edycja: Nie, jeśli nie jest to konieczne. Oryginalny kod rozbiłby się, gdyby istniała część bez typu. Jeśli cokolwiek, usunięcie go powinno uczynić go bardziej stabilnym.
Reply
#5
Zacytować: Napisał LazyOzzy To raczej "pufy" były ważną częścią, chociaż nie powinno to mieć znaczenia w tym przypadku, ponieważ tabela jest czysto tablicowa. ipairs działa tylko na kluczach całkowitych, iteruje je w kolejności i zatrzymuje się, gdy w tabeli jest puste miejsce (np. w tablicy rzadkiej lub przy użyciu klawiszy niecałkowitych) pary iterują po wszystkich elementach w tabeli, są nieuporządkowane i nie zatrzymują się w pierwszym pustym miejscu, ale przechodzą do następnego wypełnionego (także klawiszy niecałkowitych)
Reply
#6
Zacytować: Originally Posted by learn_more ipairs działają tylko na liczbach całkowitych, iterują je w kolejności i kończą się, gdy w tabeli jest puste miejsce (rzadka tablica) pary iterują po wszystkich elementach w tabeli, są nieuporządkowane i nie zatrzymują się w pierwszym pustym miejscu, ale przechodzą do następnego wypełnionego (także klawiszy niecałkowitych) Jestem świadomy. Jeśli jednak oryginalny kod określa pętlę z literami w tabeli, która nie jest ścisłą tablicą podczas jej rekonstrukcji za pomocą par, może pojawić się nieoczekiwane wyniki, ponieważ oryginalny kod będzie pętli tylko na sekwencyjnych klawiszach numerycznych, podczas gdy twój kod zapętli się nad nimi wszystkimi (i nie jestem pewien co do kolejności w tym przypadku). W tym przypadku oryginalny kod używał ipairs, i chociaż wiem, że tabela jest w rzeczywistości ścisłą tablicą i "pary" będą działać, myślę, że źle jest ją zmienić, tylko dlatego, że można, gdy są miejsca, w których to będzie wkręcać ciebie ponad.
Reply
#7
Zacytować: Napisał LazyOzzy Jestem świadomy. Jeśli jednak oryginalny kod określa pętlę z literami w tabeli, która nie jest ścisłą tablicą podczas jej rekonstrukcji za pomocą par, może pojawić się nieoczekiwane wyniki, ponieważ oryginalny kod będzie pętli tylko na sekwencyjnych klawiszach numerycznych, podczas gdy twój kod zapętli się nad nimi wszystkimi (i nie jestem pewien co do kolejności w tym przypadku). W tym przypadku oryginalny kod używał ipairs, i chociaż wiem, że tabela jest w rzeczywistości ścisłą tablicą i "pary" będą działać, myślę, że źle jest ją zmienić, tylko dlatego, że można, gdy są miejsca, w których to będzie wkręcać ciebie ponad. jeśli oryginalny kod używa ipairs, to sugeruję, że robię to samo
Reply
#8
Zacytować: Originally Posted by lekousin Myślę, że zmiana nazwy na _ jest bezużyteczna, to tylko kolejna nazwa zmiennej. A jeśli powinien tam pozostać, na wszelki wypadek, gdy broń go nie ma, zapobiegając zderzeniu. Właściwie wszystkie mody mają swój typ, więc są poprawnie sklasyfikowane jako czasopisma
Reply
#9
Zacytować: Napisał LazyOzzy Jestem świadomy. Jeśli jednak oryginalny kod określa pętlę z literami w tabeli, która nie jest ścisłą tablicą podczas jej rekonstrukcji za pomocą par, może pojawić się nieoczekiwane wyniki, ponieważ oryginalny kod będzie pętli tylko na sekwencyjnych klawiszach numerycznych, podczas gdy twój kod zapętli się nad nimi wszystkimi (i nie jestem pewien co do kolejności w tym przypadku). W tym przypadku oryginalny kod używał ipairs, i chociaż wiem, że tabela jest w rzeczywistości ścisłą tablicą i "pary" będą działać, myślę, że źle jest ją zmienić, tylko dlatego, że można, gdy są miejsca, w których to będzie wkręcać ciebie ponad. Dobre wyjaśnienie Zgadzam się. "Pairs" i "ipairs" nie powinny być zamieniane na pierwotnie używane ... nawet jeśli będą działać w obie strony.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)